Governors Details' and Register of Interests

Full Governing Body (FGB)

Chair: Rebecca Stewardson
Clerk: Vacant
 
Name  of Governor         
Governor
Post Held
Term of office Date Term of Office ends Declared Business Interests
Attendance
Record for the
previous academic year
Becky Stewardson

 

LA Governor

 

4 years  14 November 2020  None 100%
Claire Frohnwieser

 

Co-opted Governor

 

4 years  1 April 2023  None 100%
Sonja Napier

Parent Governor 

 

3 years  1 October 2020 Director of Napier Architects Ltd 88%
 
 
Michelle Masters
 
 
Ex Officio NA   Director of Masters Architecture Ltd  100%
Suzanne Davies

 

Staff Governor

3 years  4 September 2021  None 88%
Nicola Penny

 

Co-opted Governor 

 

4 years  12 September 2023
Director of Penny Reward
Ltd (Business Consultancy) 
100%
Graham Rayner

 

Co-opted Governor

 

4 years  8 October 2021  None 100%
Sue Draper

 

Co-opted Governor

 

4 years
 
 1 April 2023  None 75%
Ian Tyreman

 

Parent Governor

 

3 years  1 October 2020  None 75%
Shashi Rana

 

Co-opted Governor

 

 4 years  12 November 2022  None 100%
 Sarita Wilkes

 

Co-opted Governor

 

 4 years  12 November 2022  None  100%
Robin Drummond

Parent Governor

 3 years  7 October 2022  None  N/A
 
 
We also have a Code of Conduct which is attached to these pages.


 

© Willow Bank Infant School. All rights reserved. 2020